Anasayfa » Simfer Çalışanları Lifeclub’lı Oldu

Simfer Çalışanları Lifeclub’lı Oldu

Yazar GirişimUp

LifeClub Sağlık Hizmetleri, elektrikli ev aletlerinin öncü markalarından Simfer ile kurumsal üyelik iş birliği yaptı.

Önleyici tıp yaklaşımı ile kişiye özel sağlık yönetimi hizmeti sunan LifeClub, elektrikli ev aletleri markası Simfer ile kurumsal üyelik iş birliği yaptı. İş birliği kapsamında 661 Simfer çalışanı kurumsal esenlik kapsamında sağlıklı yaşam yolcukulkarında LifeClub’dan destek alacak.

LifeClub Sağlık Hizmetleri, bireysel üyeliklerinin yanı sıra şirketlere yönelik geliştirdiği ‘iyilik-sağlık’ programlarıyla, şirket çalışanlarına kişiye özel bütünsel sağlık danışmanlığı sunuyor. Acıbadem Sağlık Grubu’nun deneyimi ve uzmanlığı ile hizmet sunan LifeClub, üyelerinin sağlıklı yaşam yolculuklarına rehberlik ediyor.

LifeClub ile iş birliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarına vurgu yapan Simfer Genel Müdür Yrd. Zafer Çeviker, “Simfer olarak çalışanlarımızın sağlığı bizim için öncelikli konular arasında yer alıyor. Bu konuda da trendleri ve gelişmeleri yakından takip etmemizin sonucunda, yeni nesil kişiye özel bütünsel sağlık yönetimi hizmeti sunan LifeClub ile tanıştık. Çalışanlarımızın olması gereken sağlık imkanlarının yanında fiziksel, ruhsal ve zihinsel iyilik hallerini sağlamak için bir rehber olsun istedik.

Çalışanlarımızın yaşam kalitelerini artırmaları ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için LifeClub ve Simfer iş birliğiyle, onlara LifeClub Sağlık Üyeliği hediye ettik. Böylece personelimiz sağlığını tek bir noktadan yönetip, takibini yapabilecek ve LifeClub’ın birçok avantajından faydalanabilecek. En Sevdiğiniz halinizle, iyilikle sağlıkla kalın” dedi.

Kurumsal esenlik alanında iş birliklerini artırmanın sevindirici olduğunu belirten LifeClub Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Elif Elkin, “Simfer gibi kendi sektörünün öncü markalarından biri ile iş birliği yapmış olmaktan ötürü çok mutluyuz. Simfer çalışanlarına LifeClub deneyimi yaşatarak, onların daha sağlıklı bir yaşama adım atmaları için hep yanlarında olacağız.

LifeClub; bireylerin ve kurumların sağlıklı yaşam yolculuklarında kişiye özel rehberlik sunan bir ekosistem. Kurumlara çalışanlarının bütünsel sağlık yönetimine katkıda bulunabilmeleri, yani bedensel, zihinsel ve sosyal anlamda esenlik seviyelerini iyileştirebilmeleri için çözümler sunuyoruz. Şirketler, Türkiye’nin ilk sağlık SuperApp’i olan LifeClub uygulamasında yer alan diyet, hareket, zihin sağlığı modülleri ile tüm bu hizmetleri ihtiyaca yönelik olarak tek bir noktadan çalışanlarının kullanımına açabiliyor. Kurumsal iyilik, sağlık için şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda tasarladığımız üyeliklerde; birebir diyetisyen, psikolog, fizyoterapist, spor eğitmeni görüşmeleri, bütünsel sağlık koçluğu seansları ile şirketlerin çalışanlarına kişiye özel hizmetler sunabilmesini sağlıyoruz. Tüm bunları, Acıbadem Sağlık Grubu’nun deneyimi, uzmanlığı ve yüksek kalite standartlarından aldığımız güç ile gerçekleştirmek, iş ortaklarımızda güven yaratıyor elbette.

Bugünün iş dünyasında çalışanlara yaşamlarının bütününe odaklanan çözümler üretmemiz şart. Pek çok araştırmada görüyoruz ki, çalışanların beklentisi de bu yönde. Sadece kendi ihtiyaçları konusunda değil, yaşamı paylaştığı eşi, çocuklarının da ihtiyaçları ile ilgili kurumlarından destek bekliyorlar – LGS’ye ya da üniversiteye hazırlanan çocuğu için psikolojik destek de olabilir, kilo problemleri nedeni ile sağlığı olumsuz etkilenen eşine diyetisyen takibinde programlar oluşturulması da. Bu bağlamda birlikte çalıştığımız şirketlerle farklı iş modelleri ile ilerleyebiliyoruz, çünkü her kurumun ihtiyacı farklı olabiliyor. Kimi şirket; tüm çalışanlarına sunduğu LifeClub Kurumsal Üyeliği ile, Çalışan Destek Programı kapsamında iyi olma hallerini korumalarına ve daha sağlıklı olmalarına destek olurken; bir diğer iş ortağımız çalışanlarına esnek yan hak programı kapsamında LifeClub Sağlık Üyeliği seçeneği sunabiliyor.

Şirketlerin İnsan Kaynakları ekipleri ile birlikte çalışarak, ihtiyaçlarına yönelik bir üyelik tasarımı yapıyoruz. Sonrasında uygulamaya başlamamızın ardından da kurumlara haftalık düzenli raporlama yaparak ilerliyoruz. Gelen geribildirimler doğrultusunda esnek altyapımız sayesinde güncellemeler yapıyor, çalışan nabzını tutarak gelişimi gözlemliyoruz” dedi.

İş Ortaklarına Özel Avantajlar

Elif Elkin, LifeClub dünyasında iş ortaklarının çalışanları için birçok avantaj sunduklarına da değindi: “Üyelerimiz sağlıkla ilgili her konuda uzmanlar tarafından hazırlanan, referansı belli, güncel bilgilerin yer aldığı LifeClub Blog’dan faydalanabiliyorlar. Örneğin; nefes egzersiziyle güne enerjik başlamak, adımlarını buradan takip etmek, zihin sağlıklarını korumak için yönlendirme almak gibi…

Öte yandan, Simfer çalışanları uygulamada yer alan LifeClub Platform modülünden kendilerine özel indirim ve ayrıcalıklarla, ihtiyaçlarına göre sağlıklı yaşamla ilgili ürün, hizmet ve programları satın alabilecekler. Üstelik harcama yaptıkça kazanılan LifePara üyelerimize, ekonomik olarak da önemli avantajlar sağlıyor.”

İlginizi Çekebilir