Anasayfa » Bursa’da Startup Yatırımcı Ekosistemi Bir araya Geldi

Bursa’da Startup Yatırımcı Ekosistemi Bir araya Geldi

Yazar GirişimUP

Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve in4startups dijital platformunun ev sahipliğinde gerçekleşen “Startup Yatırımcısı Nasıl Olunur?” programı, Bursa’da başarıyla tamamlandı. 24 Nisan Çarşamba günü düzenlenen bu özel etkinlik, girişimciler ve yatırımcılar arasında değerli bir buluşma noktası oluşturdu.

Program boyunca katılımcılara, startup yatırımları konusunda derinlemesine bilgiler sunuldu ve gerçek yaşamdan alınmış örneklerle yatırım süreçleri detaylı bir şekilde işlendi. Alanında uzman pek çok konuşmacı, geçmişte gerçekleştirdikleri başarılı yatırımları ve yatırımcı ile girişimci arasındaki ilişkilerin nasıl kurulup sürdürülmesi gerektiğini katılımcılarla paylaştı.

Program BEBKA yöneticisi Elif Boz Ulutaş’ın açılış konuşması başladı ve  BEBKA girişimcilik faaliyetlerinden bahsedildi. Ardından in4startups kurucu ortağı Ahmet Sefa Bir sundukları yenilikçi hizmetleri anlatırken, Asya Ventures Yönetici Ortağı Şerafettin Özsoy da Startup Yatırımcısı Nasıl Olunur? konusunda bir seminer verdi. Program daha önce başarılı bir yatırım süreci geçirmiş Bursalı CoolREG startup’ının Asya Ventures ve in4startups tarafından yürütülen sürecinin vaka çalışması olarak bir panelde anlatılmasıyla son buldu. Panele CoolREG girişimi kurucusu Mehmet Bülent Kula, Asya Ventures danışma kurulu üyesi ve melek yatırımcı Emre Tonkuş ve Günay Erdoğan Hukuk Bürosu Partner’i Avukat Çiğdem G. Okkaoğlu katıldı.

Programın sunduğu ağ kurma fırsatları, katılımcılara benzer düşünen profesyoneller ve potansiyel yatırımcılarla etkileşimde bulunma imkanı tanıdı. Etkinlik, Bursa ve çevre illerdeki girişimcilik ekosisteminin güçlenmesine ve startup yatırımcılığına ilgi duyan bireysel yatırımcıların farkındalıklarının artırılmasına katkı sağladı.

BEBKA ve in4startups, bu önemli etkinlik için tüm katılımcıları ve destekçileri teşekkür eder. Etkinlik hakkında daha fazla bilgi ve gelecek etkinlikler için in4startups.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir