Anasayfa » Başakşehir Living Lab’tan Girişimci Yetiştirme Programı

Başakşehir Living Lab’tan Girişimci Yetiştirme Programı

Yazar GirişimUP

Başakşehir Living Lab, girişimcilik alanında yeni bir adım atarak üniversite öğrencilerine yönelik kapsamlı bir girişimci yetiştirme programı başlatıyor. Teknoloji ve inovasyon odaklı fikirleri olan girişimciler ve girişimci adayları için tasarlanan bu program, İn4startups iş birliğiyle gerçekleştirilecek.

Program kapsamında girişimcilere geniş bir eğitim yelpazesi sunulacak. Bu eğitimlerin yanı sıra, girişimcilik analizleri, deneyimli mentorlarla görüşme imkanı, ürün ve hizmetlerini pazarlama ve işbirliği yapma fırsatları sunulacak. Ayrıca, programın sonunda katılımcılar iş fikirlerini sunabilecekleri “Demo Day” etkinliğine katılacaklar.

Başakşehir Belediyesi, başarılı hızlandırma programı katılımcılarına 1 yıl boyunca ücretsiz ofis imkanı sunacak. Ayrıca, belediyenin hizmet alım alanlarına giren ve başarılı olan girişimcilerden hizmet alarak ilk müşteri olma desteği sağlanacak. Bu sayede, belediye girişimlerin gelir elde etmelerine ve referans müşteri kazanmalarına yardımcı olacak.

Programa başvuru için son tarih 5 Mayıs 2024 olarak belirlendi. Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabilmesi için program etkinlikleri, eğitimler, danışmanlıklar ve mentorluklar online olarak gerçekleştirilecek. Başvurular fikir aşamasında olabilecek ve ön değerlendirmenin ardından programa kabul edilen katılımcılara temel girişimcilik ve inovasyon eğitimleri verilecek.

Etkinlik takvimi ise şu şekilde:

  • Son Başvuru Tarihi: 5 Mayıs 2024, Pazar
  • İlk Eğitim Tarihi: 7 Mayıs 2024, Salı
  • Demo Day: 24 Mayıs 2024, Cuma

Etkinlik, çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek ve üniversite öğrencilerine yönelik olacak.

Programa başvurmak için: Başvuru Formu

Başakşehir Living Lab ve İn4startups, genç girişimcileri desteklemeye ve inovasyonu teşvik etmeye devam ediyor. Bu programla birlikte, geleceğin lider girişimcilerini yetiştirmek için önemli bir adım atılıyor.

İlginizi Çekebilir