Anasayfa » Almanya Pazarı Sürdürülebilirlik Girişim Hızlandırma Programı Başlıyor

Almanya Pazarı Sürdürülebilirlik Girişim Hızlandırma Programı Başlıyor

Yazar GirişimUP

Almanya pazarını hedefleyen girişimler için; sürdürülebilirlik odaklı hızlandırma programı başlıyor. NRW Global Business Türkiye desteğiyle in4startups tarafından organize edilen programda Türk girişimlerinin Almanya pazarına açılması hedefleniyor. Programa başvuran girişimcilere yönelik girişim analizleri gerçekleştirildikten sonra program kapsamında girişimcilere yönelik eğitimler, seminerler, Almanya pazarı özelindeki mentorlarla birebir mentorluk görüşmeleri ve yatırımcılarla görüşmeler gerçekleştirilecek. Programda yer alan girişimler program sonunda gerçekleştirilecek demoday gününde girişimcilik ekosisteminin önde gelen isimlerine girişimlerini sunacaklar. Demoday etkinliğinde programda yer alan girişimler ve paydaş kurumların da yer aldığı Sürdürülebilirlik Raporunun da tanıtımı gerçekleştirilecektir. Ayrıca programı başarıyla bitiren girişimciler Almanya’daki gerçekleşecek olan roadshow’a katılmaya hak kazanacaklar.

Alman Ekonomisinin Merkezi Kuzey Ren-Vestfalya (NRW)

Almanya’nın dünya çapında tanınan 1.800 büyük firmasının yanında çalışan sayısı 250 üzerinde olan ve ciroları yine 50 milyon Avro’yu aşan ve milyarları bulan 15.000 civarı şirketi (Mittelstand) var. Bunlardan 1.300 tanesi gizli şampiyon. Bu şirketler arasında yapılan bir araştırma, nitelikli personel bulamadıkları ve vakit ayıramadıkları için ihtiyaç duydukları dijital dönüşümü ve teknolojik inovasyonu gerçekleştiremediklerini gösteriyor. Bu firmalardan 4.000 tanesine yakını NRW’de yerleşik. Eyalet hükümetleri söz konusu bu ihtiyaçların ancak yurt içinden ve yurt dışından gelecek teknoloji firmaları ve startup’lar ile giderilebileceğini düşünüyor.

Kuzey Ren-Vestfalya, dijital teknolojiler başta olmak üzere yüksek ve yenilikçi teknolojiler alanında çok büyük fırsatlar sunuyor. Bizi en çok meşgul eden, firmaları ve ekonomileri geleceğe taşıyacak konular arasında yeşil teknolojileri, enerji teknolojileri, hidrojen ekonomisi, biyoteknolojiler, siber güvenlik, akıllı endüstriler (dijital teknolojiler, yapay zekâ, big data), tıp teknolojileri, akıllı mobilite ve lojistik teknolojileri öne çıkıyor. Enerjide, bilgi ve iletişimde, endüstriyel üretimde, lojistik, sağlık ve otomotiv başta olmak üzere pek çok teknoloji alanında faaliyet gösteren yenilikçi firmalara ihtiyaç büyük. Bu konuların pek çoğunda NRW eyaleti Avrupa lideri.”

Programa Başvuru Şartları:

Almanya Pazarı Sürdürülebilirlik Girişim Hızlandırma Programına başvurular 10 Mart Pazar günü sona erecek. Programa Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabilmesi için programda yer alan etkinlikler, eğitimler, danışmanlıklar ve mentorluklar online olarak gerçekleştirilecek.

Programa başvuru yapacak girişimlerin şirketleşmiş ve ürün seviyesinde olması bekleniyor. Böylelikle hızlandırma programının sonunda beğenilen girişimlerin hemen Almanya pazarına satışa başlayabilmesi, Almanya’da şirket kurabilmesi ve Alman yatırım fonlarından yatırım alabilmesi mümkün olacak.

Programa Başvuru için: bit.ly/in4startups

Program Ücretleri İçin: in4s@in4startups.com

İlginizi Çekebilir