Anasayfa » Yapay Zeka Destekli Influencer Marketing Platformu “Geeklyzer“ 42.5 Milyon TL Değerleme Üzerinden Yatırım Aldı

Yapay Zeka Destekli Influencer Marketing Platformu “Geeklyzer“ 42.5 Milyon TL Değerleme Üzerinden Yatırım Aldı

Yazar GirişimUp

Influencer Marketing’in gerçek gücünü keşfettiren Big Data platformu ‘GEEKLYZER’, ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı öncülüğünde iş dünyasının önde gelen Melek Yatırımcılarından 42.5 Milyon TL değerleme üzerinden ilk tur yatırımını başarıyla tamamladı. ŞirketOrtağım Ağı Üyelerinden Melek Yatırımcı Burçak Güldoğan, girişimin Lider Yatırımcılığını yürütecek.

GEEKLYZER, Influencer Marketing ve Social Monitoring çözümlerini bir araya getirerek markaların yenilikçi perspektifler kazanmasını sağlıyor. Bahsedilme takibi, etki gücü, performans kıyas raporları ve doğru influencer seçimi gibi özelliklerle markalara kapsamlı bir çözüm sunuyor.

KWORKS’23 Hızlandırma Programı mezunlarından olan Geeklyzer’ın iki temel özelliği bulunmaktadır. İlk olarak, eksiksiz bahsedilme takibi ve performans verimliliği kıyası özellikleri ile sektördeki en önemli eksikliklerden benchmark raporlarını ulaşılabilir kılar. İkincisi, influencer analizleri ve influencer paylaşım geçmişi gibi özellikleri ile markalara en uygun influencer seçimini destekler.

Geeklyzer, hizmet verdiği ülkelerdeki nano’dan mega’ya tüm influencer’ların paylaşımlarını eksiksiz takip edebilmenin yanı sıra gelişmiş yapay zeka özellikleri sayesinde metin, görsel ve ses analizi yaparak büyük bir veri havuzuna sahip oluyor. Bu verileri deep learning ve istatistiksel algoritmalarla işleyerek anlamlı ve stratejik bilgilere dönüştürüyor.

Instagram odaklı başlayan servislerini aldıkları bu yatırım ile 2024’ün ilk yarısında tüm sosyal medya platformlarını kapsayacak şekilde genişletmeyi hedefleyen Geeklyzer, sektördeki global eksiklikleri çözerek pazar yerleri, kozmetik, tekstil ve FMCG sektörlerinden global markalarla iş birlikleri yapmayı ve kısa süre içerisinde yeni ülkelere açılmayı planlıyor. Girişimin Kurucu Ortağı Atakan BAŞARAN, ‘Sunduğumuz çözümler ile sektördeki global eksiklikleri gidermek, önemli sektörlerle iş birlikleri kurmak ve yeni pazarlara açılmak adına iddialı hedeflerimiz bulunuyor’ şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir