Anasayfa » B4MAR E-Ticaret Sitesi Sakarya’yı Lojistik Üssü Yapmayı Hedefliyor

B4MAR E-Ticaret Sitesi Sakarya’yı Lojistik Üssü Yapmayı Hedefliyor

Yazar GirişimUP

İnternetten alışverişlerin her geçen gün arttığı günümüzde e-ticaret sitelerine ilgi de sürekli artıyor. Trendyol, hepsiburada, n11 gibi e-ticaret sitelerine rakip olarak kurulan B4MAR e-ticaret sitesi yetkilileri Sakarya’nın önde gelen iş ve ekonomi dünyası temsilcileriyle temaslara başladı.

Bu kapsamda B4MAR yönetim kurulu başkanı Şerafettin Özsoy ve Sakaryalı iş insanı ve B4MAR yönetim kurulu üyesi Melih Sınırcı , SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan’ı ziyaret ettiler.

B4MAR’ın ilk yatırım turunda Sakaryalı iş insanı Melih Sınırcı da yer almıştı. Bu nedenle B4MAR’ın Sakarya’ya yönelik planlamalarında Melih Sınırcı önemli bir rol üstlendi. B4MAR Sakarya’da hem kendi büyüme planını uygulamak hem de Sakarya’da e-ticaretin gelişimine katkı sağlamak istiyor.  

B4MAR Yönetim Kurulu üyesi Melih Sınırcı, Sakarya’yı üs yapma nedenleri arasında Karasu Limanı, hızlı tren ve Kuzey Marmara Otobanı projeleri ve şehrin tüm lojistik geçişlerinde coğrafi olarak kilit bir noktada olmasının çok önemli bir etken olduğunu söylerken Sakarya’da e-ticaret yapmaya uygun bir çok firmanın var olmasının da bu kararda oldukça etkili olduğunu söyledi. B4MAR’ın kısa vadedeki hedefi Sakarya’da e-ticaret yapmak isteyen firmaların B4MAR üzerinden mağazalarını açıp satışa başlamalarını sağlamak. Orta vadede ise hedef Sakarya’da lojistik ve operasyon merkezini açarak tüm Türkiye’ye ürün dağıtımının bu merkezden yapılması sağlamak. B4mar’ın kısa sürede gördüğü ilgi nedeniyle yeni yatırım turun da yakın zamanda gerçekleşmesi bekleniyor. Birçok bireysel yatırımcı ve yatırım fonu ile B4MAR’ın görüşmeleri devam ediyor. Bu nedenle Sakaryalı iş insanları devreye girerek B4MAR’da Sakaryalı yatırımcıların yer alması için çalışma yürütüyorlar. Ve Sakarya’ya değer katabilecek bu girişimden Sakarya ekonomisinin daha fazla yararlanmasını amaçlıyorlar.

SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan ise B4MAR gibi yeni nesil teknoloji ve iş modeline sahip girişimlerin Sakarya ekonomisine büyük katkı yapacağını düşündüklerini ve B4MAR’ın Sakarya’daki çalışmalarını bu nedenle desteklerini de ifade etti.

İlginizi Çekebilir