Anasayfa » in4startups ve Başakşehir Living Lab’dan Sürdürülebilirlik Hızlandırma Programı

in4startups ve Başakşehir Living Lab’dan Sürdürülebilirlik Hızlandırma Programı

Yazar GirişimUP

Başakşehir Living Lab kuluçka merkezi yeni girişim başvurularını kabul etmeye başladı. Kuluçka merkezine seçilen girişimler ücretsiz ofis ve maddi desteklerin yanı sıra Başakşehir Living Lab  hızlandırma programlarındaki iş ortağı in4startups tarafından organize edilen hızlandırma programlarına katılmaya hak kazanacaklar. Başakşehir bu kapsamda Sürdürülebilirlik Hızlandırma programı duyurdu.

Başakşehir Living Lab Sürdürülebilirlik Hızlandırma Programına başvurular 7 Temmuz Cuma günü sona erecek. Programa Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabilmesi için programda yer alan etkinlikler, eğitimler, danışmanlıklar ve mentorluklar online olarak gerçekleştirilecek.

Başakşehir belediyesi hızlandırma programlarında başarılı olan girişimcilere birçok ek maddi destek de verecek. Belediyenin hizmet alım alanlarına giren ve başarılı olan girişimcilerden hizmet alarak ilk müşteri olma desteği verecek. Böylece belediye girişimlerin bir yandan satış yaparak gelir elde etmesine destek olurken diğer yandan da referans müşteri olma katkısı sunmuş olacak.

Belediye yine kendi ihtiyaç duyduğu hizmet kategorilerinde yer alabilecek başarılı startuplarla daha uzun süreli çalışmak istiyor ve onlara yatırım yapmak da istiyor. Bugüne kadar Başakşehir Belediyesinin yatırım yaptığı 3 startup da bulunuyor. Yeni yol haritasında hızlandırma programlarında başarılı olacak girişimlere yatırımcı olma konusu da yine yer alıyor.

Programa Başvuru Şartları:

Programa, faaliyet alanları Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamına giren fikir aşamasını geçmiş, ürün geliştirme (MVP-prototip-erken ürün aşaması) sürecinde olan öğrenci, mezun ve çalışan grupların başvuru yapabilecekler.

Detaylı Bilgi ve Başvuru İçin: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScTGR0TkV6Lp-d5Ip81T5gG9qg9cROXSjH45yEfELaJ_8EVnw/viewform

İlginizi Çekebilir