Anasayfa » Akıllı Şehirler Hızlandırma Programına Seçilen 10 Startup

Akıllı Şehirler Hızlandırma Programına Seçilen 10 Startup

Yazar GirişimUP

Basakşehir Living Lab kuluçka merkezi ve in4startups işbirliğinde gerçekleştirilecek olan Akıllı Şehirler Hızlandırma Programı’na kabul edilen 10 startup belli oldu.

Prototip aşamasını geçmiş startupların katılımına açık olan bu program, geleceğin şehirlerine yönelik projeleri desteklemeyi hedefliyor. Program boyunca, ilçenin ve şehrin mevcut ile gelecekteki ihtiyaçları ve sorunları ele alınarak, bu problemlere yenilikçi çözümler üretecek startuplar teşvik edilecek.

Başakşehir Belediyesi ve iş ortakları, startupların gelişimini hızlandırmak, yenilikçi kapasitelerini ortaya çıkarmak ve entegre hizmet sunumunu artırmak amacıyla kapsamlı bir program sunuyor. Bu program, sistematik, çevik ve sürdürülebilir çözümler geliştirme amacını taşıyarak, startupları ve paydaşları bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Program kapsamında katılımcılar, akıllı şehirler alanında uzmanlaşmış eğitimler alarak bilgi ve becerilerini geliştirecekler. Startuplar, iş modelleri ve projeleri üzerinde detaylı analizler yapılarak yönlendirilecek ve deneyimli mentorlar tarafından danışmanlık hizmetleri alacaklar. Ürünlerini kurma ve test etme imkanı bulacak olan startuplar, belediye yetkilileriyle doğrudan iletişim kurarak projelerini tanıtma fırsatı yakalayacaklar. Ayrıca, ticarileşme süreçlerinde ve yatırım bulma aşamalarında destek alarak projelerini daha ileriye taşıyabilecekler. Partner kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapma fırsatının yanı sıra, başarılı projeler Akıllı Şehirler ve Startuplar raporunda yer alarak geniş kitlelere ulaşma imkanı elde edecekler.

Programa Seçilen Startup’lar

PATILE – Tolgahan Davut Yıldırım

Bu proje, insanları ve hayvanları birleştiren ilk ve tek teknoloji olup, online besleme, uzaktan erişim, yapay zeka desteği ve 360 derece kamera ile anlık bildirim ve izleme özelliklerine sahiptir.

Glorvia – Ömer Faruk Erdoğan

Glorvia, kullanıcıların kendi elbiselerini tasarlamalarına olanak sağlayan bir platformdur, kişiselleştirilmiş ve benzersiz bir moda deneyimi sunar. Kullanıcıların tasarım yapmasına ve yaptıkları tasarımları önizlemlemesine olanak sağlamaktadır.

Happcons – Batukhan Taluy

Happcons, yapay zeka destekli uçtan uca müşteri deneyimi yönetimi platformudur. Farklı kullanıcılara SMS, WhatsApp ve uygulama içi anketlerle ulaşarak hem çoktan seçmeli hem de açık uçlu sorularla veri toplar. Veri, hem müşterilerden hem de çalışanlardan toplanarak NLP ve akıllı algoritmalar ile analiz edilir. Anomaliler ve potansiyel sorun alanları otomatik olarak gruplanır ve raporlanır, bu sayede sorunların kök nedenlerine inilir.

Guiss.Ai – Emirhan Ayçiçek

Guiss.Ai, geri dönüşüm tesislerinde atık ayrıştırma görevini üstlenen robotlar üreten bir teknoloji şirketidir. Yapay zeka ve görüntü işleme teknolojilerini kullanarak atıkları daha etkin bir şekilde ayrıştırmayı ve geri dönüşüm süreçlerini optimize etmeyi hedefler.

Başkana Uygulaması – İbrahim Gökyar

Bu uygulama, kullanıcıların bulundukları lokasyona göre ilgili belediyeye şikayet veya bilgi vermelerini sağlar. Fotoğraf, video ve açıklama ile birlikte şikayetler sisteme kaydedilir. Belediyeler, kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifre ile kendi bölgelerindeki şikayet ve önerileri izleyebilir ve süreçleri yönetebilirler.

Volthread & WLSDM -Fevzi Korkutata

Volthread’in WLSDM ürünü (WebLogic Smart Dashboard and Monitoring), geniş bir veri yelpazesini izleme imkanı sunar. WebLogic Smart Dashboard ve Monitoring ürünü, kolay kurulumu ve kullanıcı dostu arayüzü ile Oracle WebLogic Server’a kolayca entegre olarak Oracle Fusion Middleware ürünlerini uçtan uca izlemeyi sağlar.

Educall – Tarık Sönmez

Bu girişim, teknoloji tabanlı ve yapay zeka destekli bir online yabancı dil konuşturma eğitim programı sunar. Kullanıcıların dil öğrenme süreçlerini kişiselleştirerek hızlandırır ve daha etkili hale getirir. Eğitim programı, kurumsal müşterilerin çalışanlarının dil becerilerini geliştirirken, bireysel kullanıcılara esnek ve etkili bir dil öğrenme deneyimi sunar. Bu sayede eğitim sektöründe yenilikçi ve yerli çözümlerle fark yaratır.

YeşilBağ – Ali Osman Yalçın

YeşilBağ, yapay zeka destekli bir bitki bakım ve yetiştirme uygulamasıdır. Tek bir fotoğrafla bitkilerin sağlığını tespit eder ve bilinmeyen bitkiler hakkında detaylı bilgi sunar, bitkilere en iyi nasıl bakılacağını keşfetmenizi sağlar.

BlueOperation – Muhsin Özezen

BlueOperation, tesis ve şehir operasyonlarındaki yüksek teknolojilere bağlanır, topladığı verileri işler ve analiz eder. Akıllı algoritmalar ile veriye dayalı kararlar üreterek operasyonlarda otonom süreç altyapısı oluşturur.

İlginizi Çekebilir