Anasayfa » Kişiselleştirilmiş Seyahat Planlarıyla Zaman Kazandıran Yenilikçi Platform: Plavel

Kişiselleştirilmiş Seyahat Planlarıyla Zaman Kazandıran Yenilikçi Platform: Plavel

Yazar GirişimUP

Seyahat severlerin hayatını kolaylaştıran yenilikçi çözümler arayanlar için, Plavel’ın kurucu ortağı ve CEO’su Mustafa Alptekin ile derinlemesine bir röportaj gerçekleştirdik. Seyahat tutkunları için özel olarak tasarlanmış bu platform, kullanıcıların bireysel tercihlerine göre kişiselleştirilmiş seyahat planları oluşturarak zaman kazandırıyor. Plavel, yerel rehberler ve teknolojik altyapısıyla seyahat planlama sürecini devrim niteliğinde değiştiriyor. Bu girişim, seyahat deneyimini daha verimli ve keyifli hale getirerek, müşterilerin dünya genelindeki kültürel ve gastronomik keşiflerine aracılık ediyor. Şimdi, Plavel’ın vizyonunu, iş modelini ve bu platformun seyahat endüstrisinde nasıl bir fark yarattığını daha yakından inceleyelim.

Sizi ve girişiminizi tanıyabilir miyiz?

Ben Plavel’ın kurucu ortağı ve CEO’su Mustafa Alptekin. Seyahat etmekten inanılmaz keyif alan biriyim. Aslında Plavel ile de seyahatlerimde bir çok kez yaşadığım ve sonrasında bunu bir ihtiyaç olduğunu farkettiğim bir sorunu çözüme kavuşturuyoruz. 

 Kısaca iş fikrinizden ve iş modelinizden bahseder misiniz?

Plavel kullanıcıların tercihlerine özgü seyahat planların oluşturan, yereller ile buluşturan ve tüm ihtiyaçlarının tek bir yerden karşılanmasını sağlayan bütünleyici bir seyahat platformudur.  Plavel’da seyahat rehberleri tarafından planlar oluşturmak veya videolu danışma seansı talebinde bulunmak bir ücrete tabidir. Ayrıca planlar üzerindeki uçak, konaklama ve araç kiralama işlemlerinden bir komisyon getirisi elde etmekteyiz. Plavel’ın günlük hayatta devamlı kullanımını sağlayacak özellikler ekleyerek abonelik modeline geçmeyi hedeflemekteyiz.

 Müşteri Hedef kitleniz kimler? Müşterilerin hangi sorununu çözüyorsunuz? Değer öneriniz nedir?

Aslında seyahat etmeyi seven herkes Plavel’ın potansiyel bir müşterisidir. Şu anda müşteri tabanımızın büyük bir kısmı iş hayatında olan seyahatlerine düzenli bütçeler ayıran ve genelde 23-40 yaş aralığındaki kişilerdir. Toplumda beyaz yakalı olarak da adlandırdığımız bir kesimdir bu. Plavel’ın değer önerisi en değerli varlığımız olan zamanımızdır. Trip Advisor’un yaptığı araştırmaya göre bir seyahat kararı alındıktan sonra 4 haftalık bir süreç araştırma ve planlamaya ayrılıyormuş. Plavel ise tüm bu süreci sizin yerinize üstlenerek 4 haftanızı size hediye etmektedir.

Ürün veya hizmetinizi detaylı olarak anlatır mısınız?

Plavel, kişiselleştirilmiş seyahat planları sunan bir platformdur. Akıllı algoritmaları veya seyahat rehberleri aracılığıyla kullanıcıların tercihlerine uygun rotalar oluşturur. Konaklama, ulaşım, gastronomik ve kültürel duraklar gibi birçok seyahat ihtiyacını tek bir yerden karşılayarak gün ve saat bazlı planları ile seyahat deneyimini kolaylaştırır. Ayrıca, sosyal etkileşimi teşvik ederek seyahatseverleri bir arada toplayan bütünleyici bir platform oluşturur.

Ürün veya hizmetinizi rakiplerinden ayıran şey nedir? Neyi daha iyi yapıyorsunuz?

Plavel seyahat rehberleri aracılığıyla ortaya gerçek bir tecrübeyi koymuş olur. Bunun sayesinde seyahatiniz tamamen sizin tercihleriniz ve beklentileriniz doğrultusunda hazırlanmış olur. Ayrıca bir çok farklı kültürel etkileşimi arttıracak özellikler ile bütünleyici bir seyahat platformu olur.

Müşterinin ürün veya hizmetinizdeki yolculuğu nasıl gerçekleşiyor? Adım adım anlatabilir misiniz?

Kullanıcı Plavel uygulamasına girdikten sonra kullanıma hazır konsept rotalar ile karşılaşmaktadır. Asıl hizmetimiz olan kişiselleştirilmiş plana tıkladıktan sonra cevaplamaları gereken bir sorular bütünü karşılarına çıkıyor. Bu sorular cevaplandıktan sonra en uygun seyahat rehberleri tarafından plan oluşturulur. Sonrasında ise tek yapmanız gereken valizinizi hazırlayıp seyahate çıkmaktır.

Yatırım arıyor musunuz? Yatırımcılara gelecek projeksiyonu olarak neler vaat ediyorsunuz?

Evet, şu anda aktif bir yatırım turundayız. 8 aylık bir süreç için $90K aramaktayız. Yatırımcılar ise $10K-$45K arasındaki miktarlar ile Plavel’ın macerasına ortak olabilir. Hedefimiz Avrupa ve MENA bölgelerinde uygulamamızı genişletmek ve 5 sene içerisinde $200M’lık bir pazar payına sahip olmayı hedefliyoruz.

İlginizi Çekebilir