Anasayfa » Colendi Sigorta’dan MoneyPay iş birliği

Colendi Sigorta’dan MoneyPay iş birliği

Yazar GirişimUp

Colendi, Türkiye’nin önde gelen finansal teknoloji şirketlerinden biri, sigorta sektöründe yenilikçi çözümler sunan bir alt kuruluşu olan Colendi Sigorta aracılığıyla, Migros’un finansal hizmetler ve ödeme platformu olan MoneyPay ile önemli bir iş ortaklığına imza atmıştır. Bu işbirliği, MoneyPay kullanıcılarının çeşitli sigorta ürünlerine daha kolay erişim sağlamasına olanak tanıyor.

MoneyPay, “Hayatı Kolaylaştıran Uygulama” sloganı altında, kullanıcılarına 30 gün sonra ödeme yapma imkanı sunan hazır limitler, 7/24 para transferi, QR kod ile hızlı ve kolay ödeme seçenekleri gibi bir dizi kolaylık sağlıyor. Colendi Sigorta’nın entegrasyonu ile artık MoneyPay, kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına yönelik sigorta ürünlerini de aynı platform üzerinden sunacak.

Bu iş birliği sayesinde MoneyPay kullanıcıları, kolaylık, uygun fiyat ve yüksek memnuniyet performansına sahip, seçkin sigorta ürünlerine ulaşabiliyor. Sektördeki en iyi ürünler, platforma özenle eklendiği için kullanıcılar, pazar araştırması veya karşılaştırma yapmadan, doğrudan MoneyPay elektronik cüzdanları veya kredi kartları aracılığıyla poliçelerini başlatabiliyorlar. Ayrıca, elektronik cüzdan ile yapılan ödemelerde, Migros dünyasında kullanılabilecek %15 oranında MoneyPara kazanma fırsatı da sunuluyor. Bu iş birliği, Türkiye’de finansal teknoloji ve sigorta sektöründe önemli bir adım olarak görülüyor.

Global ölçekte örnek uygulamalar çıkacak

İş birliğini değerlendiren Colendi Sigorta Genel Müdürü Ersin Al, “Kullanıcılara, sigorta gibi zor günlerinde ihtiyaç duyacakları bir konuda değer önerisinde bulunurken doğru zamanda ve doğru mesaj ile gitmek önemli. Kullanıcıların anlamasının kolay olmadığı ve henüz alışkanlık haline gelmemiş yeni sigorta ürünlerinde belki de en önemli nokta bu mikro anları doğru yakalayabilmek. Perakendedeki en yenilikçi finansal hizmet platformu MoneyPay ile çalışmak özellikle bu nedenle büyük bir fırsat. MoneyPay hem tüketici alışkanlıklarını çok iyi tanımlıyor hem de kullanıcılarına nasıl temas etmesi gerektiğinde güçlü bir uzmanlığa sahip. İlk aşamada MoneyPay kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayacak yeni gelişen ürünlere odaklandık. Şimdi sıra MoneyPay’in sunduğu yenilikçi finansal ürünlerle sinerji yaratabilecek kurgular gerçekleştirmekte. MoneyPay kullanıcılarına özel olarak geliştirilecek ürünlerle birlikte daha önce görülmemiş sigorta kurguları oluşturacak ve global insuretech alanında örnek alınacak uygulamalar çıkaracağız.”

Mehmet Müstehlik: “Tüm son kullanıcıların finansal işlemleri daha güvenli ve kolay bir şekilde yapabilmesini amaçlıyoruz”

MoneyPay Genel Müdürü Mehmet Müstehlik, “Migros olarak kusursuz müşteri deneyimi üzerine yaptığımız yatırımlar hız kesmeden sürerken, alışverişi kolaylaştıran ve veriyle destekleyen modeller üzerine çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Moneypay ile finans ekosisteminde yer alan tüm son kullanıcıların finansal işlemleri daha güvenli ve kolay bir şekilde yapabilmesini amaçlıyoruz. Hizmetlerimizi de her gün daha da geliştiriyor, farklı iş birliklerine imza atıyoruz. Kullanıcılarımızın sigorta hizmetlerine daha kolay ve hızlı erişimini sağlamak için Colendi Sigorta ile güçlerimizi birleştirdik. Colendi Sigorta ile yaptığımız bu çalışma, kullanıcılarımıza sigorta ürünlerine daha geniş bir yelpazede ve daha kullanıcı dostu bir şekilde erişme imkânı sunacak” dedi.

Yeni ürünler yolda

Colendi Sigorta entegrasyonuyla MoneyPay kullanıcıları, evcil kedi ve köpeklerinin sağlık giderleri için her sağlık merkezinde geçerli standart ve tam kapsamlı evcil hayvan sigortasının yanı sıra, telefonları ekran kırılmaları veya tüm olası hasarlara karşı koruma altına alan sigorta ürünlerine ve DASK sigortasına da kolayca ulaşabiliyor. Yurt dışı seyahatlerde zorunlu olan seyahat sağlık sigortası da sunulan ürünler arasında yer alıyor. Çok yakında trafik sigortası ve MoneyPay müşterilerine özel olarak geliştirilen 2 farklı ürün de kullanıcılarla buluşacak.

Sigorta ürünlerinde de ‘şimdi al sonra öde‘ dönemi yakında

Colendi ile MoneyPay yenilikçi ödeme yöntemleri konusunda da birlikte çalışıyor. MoneyPay‘in hayatı en çok kolaylaştıran özelliği “Hazır Limit”, Colendi altyapısı ile, uygulama içerisinde her kullanıcıya özel tanımlanan ‘Şimdi Al Sonra Öde’  imkânı sunuyor. Düzenli olarak bu hazır limit tutarını kullanmak ve ödemek de kullanıcıların harcadıkça kazanmalarını sağlıyor. Önümüzdeki dönemde sigorta ürünlerinde de ‘Şimdi Al Sonra Öde‘ seçeneğinin kullanıma sunulması hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir