Anasayfa » in4startups Almanya Sürdürülebilirlik Programı DemoDay’i Gerçekleşti

in4startups Almanya Sürdürülebilirlik Programı DemoDay’i Gerçekleşti

Yazar GirişimUP

in4startups, sürdürülebilirlik odaklı girişimleri desteklemek amacıyla başlattığı Almanya Sürdürülebilirlik Hızlandırma Programı’nın bu yılki demo gününü başarıyla tamamladı. NRW Global Business Türkiye desteğiyle düzenlenen program, yenilikçi fikirleri ve sürdürülebilir iş modelleri ile dikkat çeken girişimlere Almanya’nın dinamik pazarında büyüme ve gelişme fırsatı sundu.

Program, çeşitli sektörlerden yüzlerce girişim arasından titiz bir değerlendirme süreci sonucu sürdürülebilirlik potansiyeli, pazar uyumu, yenilikçilik düzeyi ve ölçeklenebilirlik gibi kriterler göz önünde bulundurularak seçilen yedi girişimi ağırladı. Bu girişimler, program süresince in4startups ve partnerleri tarafından sağlanan kapsamlı mentorluk, eğitim ve network oluşturma imkanlarından faydalandılar. Ayrıca, Almanya’daki potansiyel yatırımcılar ve iş ortakları ile önemli buluşmalar gerçekleştirdiler. Programa mentor ve yatırımcı olarak NRW Global Business’tan Dr. Adem Akkaya ve Akın Okumuş, AkzoNobel’den, Tutku Konuk Altındal, PwC’den, Hande Sözmen, Aachen European 4.0 Transformation Center’dan Bülent Tiz, Business Global Mentor’dan, Abdul Khaleq Al-Qasaily, 8 Impact’ten Timo Bey, Beams’ten Mihri Minaz ve Niterra Venture Lab’tan Burak Adalı destek verdi.

İn4startups Kurucu Ortağı Ahmet Sefa Bir, programla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bu yılki Sürdürülebilirlik Hızlandırma Programımıza katılan girişimler, sürdürülebilir bir gelecek için çözümler sunma potansiyeline sahip. Amacımız, bu yenilikçi fikirlerin Almanya pazarında başarıya ulaşmasını sağlamak ve böylece küresel sürdürülebilirlik hedeflerine katkıda bulunmaktır” dedi.

İşte Programda Yer Alan Girişimler:

3pmetrics (İstanbul): Sürdürülebilirliği dijitalleştirme hedefiyle geliştirilen yazılım ürünleri, şirketlerin sürdürülebilirlik alanındaki hesaplamalarını ve ISO standartlarında raporlamalarını en doğru veri kaynaklarını kullanarak gerçekleştirmelerini sağlıyor.

Cool-Reg (Bursa): Karbon salınımı ve enerji verimliliğine odaklanan, patentli elektrik üreten ısı pompası sistemleri üretiyor.

Naturelink Innovation (İzmir): Kozmetik ve kişisel bakım sektörlerinde geleneksel termoplastik malzemelere alternatif, mısır atıklarından üretilen %100 biyo-bazlı biyokompozit hammadde ve ürünler geliştiriyor.

AppVest Intelligent Manufacturing (Ankara): Dijitalleştirilmiş imalatçı ağı ile çok çeşitli imalat yöntemlerinde uzmanlaşmış, seri ve prototip üretimi gerçekleştiriyor.

Car4Future Technologies (İzmir): Elektrikli araç ve şarj üniteleri için enerji paylaşım ağı ve V2X destekli cihazlar üretiyor.

RoboLabs Cbot (İstanbul): Dezenfeksiyon, temizlik ve teslimat görevleri için tasarlanmış yenilikçi otonom platformlar ve hizmet robotları geliştiriyor.

Vegg Foods (Mersin): Atık bakliyatlardan düşük karbon ve su ayak izine sahip vegan yumurta alternatifi üretiyor.

Programı başarıyla tamamlayan girişimciler, Almanya’daki pazarlara giriş yapmak için gerekli bilgi, beceri ve ağa sahip olmakla kalmayıp, Almanya’da gerçekleşecek olan roadshow’a katılmaya hak kazandılar. Program hakkında daha fazla bilgi almak için in4startups.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir