Anasayfa » Doğu Karadeniz Girişim Hızlandırma Programı 22’de Demoday Heyecanı

Doğu Karadeniz Girişim Hızlandırma Programı 22’de Demoday Heyecanı

Yazar GirişimUP

Karadeniz Teknik Üniversitesi Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen Proje Pazarı sonrasında, başarılı olan girişimciler için kalkınma ajansı desteği ile Doğu Karadeniz Girişim Hızlandırma programı başlatıldı. Organizasyonu in4startups tarafından yapılan hızlandırma programı akademisyen girişimciler için özel olarak tasarlandı.

07 haziran’da başlayan hızlandırma programı süresince, programa kabul edilen 20 girişimci, 7 farklı başlıkta eğitim aldı. Programın her haftası deneyim paylaşımı ve bölgede girişimcilik kültürünün gelişmesi için 8 seminer düzenlendi. Program süresince 20 saat girişim analizi yapıldı ve girişim analizinde ortaya çıkan mevcut ve yeni müşteri kitlesi ile girişimciler bir araya getirildi.

Potansiyel müşteriler ile görüşme yapan girişimciler, ürünlerinin ve projelerinin pazarda ki ihtiyacını test etme ve geri bildirimleri toplama imkanı buldular. 35 farklı mentorun destek verdiği programda, girişimciler toplam 54 saat mentorluk desteği aldılar. Kimyadan denizciliğe, metal sanayiden sağlık teknolojilerine, gıdadan yazılım sektörüne kadar farklı alanlarda çok değerli mentorler ile birebir olarak eşleşen girişimciler, programın bu modülünde ürün-Pazar doğrulaması, müşteri beslemesi, numune gönderimi ve satış imkanlarını da program içinde gerçekleştirmiş oldular.


Programın son 2 haftasında sunum çalışmaları üzerine de çalışmalar yürüten girişimciler, ön değerlendirmeye tabi tutuldular. Ön değerlendirme sonrasında demoday’e katılma hakkı elde eden 11 girişim, sunum günü etkinliğinde 10 farklı yatırımcı ve yatırım ağı’na sunum yapma fırsatı yakaladı.
17 Ağustos tarihinde gerçekleşen sunum günü etkinliğinde APY’den Doğukan Çetin, Fonbulucu’dan Alperen Şarlayan, Kültepe Yatırım’dan Abdurrahman Çam, Kalyon VC’den Şeyma Çiçek, Fonkolay’dan Kenan Altun, Tarvenn’den Buğra Metin, TT Ventures’dan Bilgehan Yalçınkayalar, Melek yatırımcı Orkun Beyaz ve İrem Atay ile in4startups’tan Şerafettin Özsoy ve Ahmet Sefa Bir girişimcilerin sunumlarını dinlediler.

Sunum günü etkinliği ardından girişimciler programdan mezun oldular ve yakın zamanda yapılacak program ile programa katılım ve mezuniyet belgelerini alacaklar. Bu süre içinde de yatırımcı geri dönüşlerine göre girişimlerini geliştirme ve eksiklerini tamamlama imkanı bulacak girişimciler, yatırımcılardan gelecek yatırım talepleri doğrultusunda gelecek planlarına şekil verecekler.

İlginizi Çekebilir