Anasayfa » Bursa Akıllı Şehircilik Odaklı Girişimcilik ve İnovasyon Programı Başlıyor

Bursa Akıllı Şehircilik Odaklı Girişimcilik ve İnovasyon Programı Başlıyor

Yazar GirişimUp

Bursa Teknik Üniversitesi ve Bursa Teknopark Bursa’daki girişimcilik faaliyetlerine hız katacak çok önemli bir programa ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin önde gelen girişimcilik programları yürütücüsü in4startups ile birlikte Bursa’da akıllı şehircilik odağında girişimcilik ve inovasyon programı başlatıyor.

Program akıllı şehircilik temasında gerçekleşiyor. Bu kapsamda programa seçilecek girişimlerin şu tematik alanda yer alması isteniyor:

1- Akıllı Ulaşım: Yol Güvenliği, Otonom/Elektrikli Araçlar, Tümleşik Ulaşım Servisleri, Temiz Ulaşım, Otomotiv vb.

2- Enerji ve Temiz Teknolojiler: Enerji, Yenilenebilir Enerji, Enerji Verimliliği, Atıktan Enerji, Akıllı Binalar, Akıllı Şehirler, İleri Malzeme ve Kimya, Enerji Depolama, Çevre vb. 

Program kapsamında girişimcilere yönelik eğitimler, girişimcilik analizleri, iş dünyasından fikirlerini danışabilecekleri mentorlar, ürün ve hizmetlerini satabilecekler ve işbirliği yapabilecekleri büyük kurumsal firmalarla görüşme imkanı sunulacak.

Programa başvuru yapan girişimciler aynı zamanda Türkiye’nin en büyük girişimcilik yarışması Gelecek Vadeden Girişimler Yarışması 24 ‘e doğrudan başvurmuş sayılacaklar.  Ve yarışmada finale kaldıkları takdirde Aralık ayında gerçekleştirilecek Startup Yatırım Zirvesi’nde yatırım fonlarıyla bire bir görüşme hakkında sahip olacaklar.

Programa Başvuru Şartları

Bursa Akıllı Şehircilik Odaklı Girişimcilik ve İnovasyon Programına başvurular 11 Eylül Pazartesi günü sona erecek. Programa Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabilmesi için programda yer alan etkinlikler, eğitimler, danışmanlıklar ve mentorluklar online olarak gerçekleştirilecek.

Programa başvuracak girişimlerin fikir seviyesinde olması yeterli olacak. Girişimciler fikirleriyle başvurularını yaptıktan sonra ön değerlendirmeye tabi tutulacaklar. Ön değerlendirmeyi geçip programa katılmaya hak kazanan girişimcilere önce temel girişimcilik ve inovasyon eğitimleri verilecek. Ardından girişimciler bire bir analiz edilerek kendilerine yardımcı olacak iş dünyasından mentorlar ve işbirliği ve satış yapabilecekleri kurumsal firmalar tespit edilerek görüşmeleri organize edilecek. Mentorlardan ve kurumsal firmalardan gelen geri dönüşlerle beraber girişimcilerin projelerini iyileştirmeleri sağlanacak.

Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru için: https://forms.gle/QLmXNbKtcXFnRa428

İlginizi Çekebilir