Anasayfa » in4startups Girişim Dostu Kurumları ve Yöneticileri Belirliyor

in4startups Girişim Dostu Kurumları ve Yöneticileri Belirliyor

Yazar GirişimUP

in4startup her yıl düzenlediği Gelecek Vadeden Girişimler yarışmasının bu yıl. 3.’cüsünü daha kapsamlı bir şekilde düzenliyor. Bu yıl önceki yıllardan farklı olarak sadece Gelecek Vadeden Girişimler değil aynı zamanda girişim dostu kurumlar ve yöneticiler de belirlenecek. Gelecek Vadeden Girişimler Yarışmasının amacı bir sonraki yıl boyunca izlenmesi gereken, gelecek vadeden girişimleri belirlemek. Bu nedenle yarışma adında bir sonraki yılın tarihi yer almaktadır.  Böylece yatırım fonları, kurumsal firmalar, melek yatırımcılar vb. ekosistem paydaşları tarafından değerli girişimlerin tanınması kolaylaşmaktadır. Benzer şekilde girişim dostu kurum ve yöneticiler için de benzer bir mantıkla önümüzdeki yılda büyük başarı göstereceğine inanılan yönetici ve kurumlar belirlenmiş olacak.

Yarışmanın Kurumsal Kategorileri:

Girişim Dostu Kurumlar

GV24 yarışmasında girişimlerle en iyi ilişki kuran girişim dostu kurumlar belirleniyor. Yarışmanın formatı gereği 2024 yılında girişimlere en çok fayda sağlama potansiyeline sahip kurumlar seçilecek. Bu nedenle bu kategorideki firmaların bu yılki performanslarından daha çok 2024 yılı içerisindeki potansiyel performansları üzerinde değerlendirme yapılacak.

Yarışmada yer alacak girişim dostu kurum kategorileri:

  • Girişim Dostu; Hızlandırma Programı
  • Girişim Dostu; Kuluçka Merkezi
  • Girişim Dostu; Belediye
  • Girişim Dostu; Teknokent
  • Girişim Dostu; Üniversite
  • Girişim Dostu; Üni. Öğrenci Kulübü
  • Girişim Dostu; STK
  • Girişim Dostu; Özel Şirket
  • Girişim Dostu; TSO

Girişim Dostu Yöneticiler

Bu kategoride bulunduğu görev itibariyle yürüttüğü projeler, yer aldığı etkinlikler, girişimcilere sağladığı desteklerle 2024 yılında girişimcilik ekosisteminde çok büyük faydalar sağlayacağı düşünülen yöneticiler değerlendirilecek.

Yılın En Etkili Sürdürülebilirlik Projesi  ve Yöneticisi Ödülü

Ödüle Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden en az birine yönelik bir proje yapmış olan veya sürdürülebilirlik alanında çalışan bir startup ile işbirliği gerçekleştirmiş kurumlar ve yöneticiler başvurabilir. Kurumların başvurularında; proje özeti, varsa görsel çalışmaları(sunum, fotoğraf, video) ve kurum adına başvuru yetkisini gösterir e-posta (Kurumsal iletişim birimlerinden veya kurum üst düzey yetkilisinden başvuru izni e-postası) talep ediliyor. Yarışmaya başvurular  https://gelecekvadedenler.com/ üzerinden 30 Ekim’e kadar sürecek olup, yapılan değerlendirmelerin ardından ödüle layık görülen yönetici ve kurumlara ödülleri kasım ayında gerçekleştirilecek olan Türkiye’den ve yurtdışından gelecek yatırımcıların da yer aldığı Startup Yatırım Zirvesi’nde takdim edilecek.

İlginizi Çekebilir