Anasayfa » Gelecek Vadeden Girişimler 24 Yarışması Başlıyor

Gelecek Vadeden Girişimler 24 Yarışması Başlıyor

Yazar GirişimUP

İn4startups’tan tarafından düzenlenen Gelecek Vadeden Girişimler yarışmasının bu yıl. 3.’cüsü düzenleniyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yarışmaya Türkiye’nin her yerinden başvuru alınıyor. Yarışma başvuran girişimler ön değerlendirme geçtikten sonra iş ve akademi dünyasının önde gelen isimleri tarafından değerlendirilecekler.

Yarışmanın Amacı

Yarışmanın amacı bir sonraki yıl boyunca izlenmesi gereken, gelecek vadeden girişimleri belirleme. Bu nedenle yarışma adında bir sonraki yılın tarihi yer almakta.  Böylece yatırım fonları, kurumsal firmalar, melek yatırımcılar vb. ekosistem paydaşları tarafından değerli girişimlerin tanınması kolaylaşmakta.

Yarışma Kategorileri

Bu yılki Gelecek Vadedenler Yarışması’nda girişimciler, 15 farklı kategoride mücadele edecek ve girişimlerini tanıtma fırsatı yakalayacaklar. Her bir kategori, kendi özel ödüllerine sahip olacak ve en iyi girişimler jüri değerlendirmesi ile belirlenecek.

Her kategori, kendi alanında öne çıkan girişimleri ve başarı hikayelerini ağırlayacak. Gelecek Vadedenler Yarışması, teknoloji dünyasının yaratıcı ve cesur girişimcilerini bir araya getiren ve onları daha da ileri taşıyan bir platform olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte.

Girişimlerin Değerlendirilmesi ve Jüri Listesi

İş ve akademi dünyasından önde gelen 60 jüri üyesi ön elemeyi geçen girişimleri değerlendirip yarışma şampiyonlarını belirleyecek. Geçtiğimiz 2 yıl da olduğu gibi yine detaylı bir şekilde hazırlanmış değerlendirme kriterlerine göre objekitf bir girişim değerlendirmesi yapılacak.

Jüri arasında ise girişimcilik ekosisteminin yakından tanıdığı bir çok isim mevcut. Jüriliği netleşen bazı isimler: Intertech CEO’su Ömer Uyar, T.C. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü Genel Müdürü Yasin Erol, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı  IT ve Otomasyon Direktörü İsmihan Baysan Anderson, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdem Ercan, B4MAR Yönetim Kurulu Üyesi Melih Sınırcı, BASF İnovasyon Teknoloji Merkezi Genel Müdürü Mübahat Akın, BMC POWER Genel Müdürü Mustafa Kaval, AGRO TV Türkiye ve  Azerbaycan CEO’su Doğan BAŞARAN, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Genel Sekreter’i Özgür Akdoğan.

Yarışmanın seçici kurul üyeliğini ise Ahmet Sefa Bir ve Şerafettin Özsoy yapıyor.

Yarışma Takvimi

Başvurular: 15 Ağustos- 30 Eylül

Ön Değerlendirme/Finalistleri: 7 Ekim -14 Ekim

Finalistlerin Belirlenmesi: 14 Ekim -21 Ekim

Jüri Oylaması: 22 Ekim-30 Ekim

Kazananların Duyurusu: 1 kasım- 15 Kasım

Ödül Töreni: 25 Kasım 2023

Ödüller

Yarışma kategorilerinde dereceye giren adaylara:

  • Başakşehir Living Lab’da 1 yıl ücretsiz ofis ve donanım desteği
  • Başakşehir Hızlandırma Programlarına doğrudan katılım hakkı
  • Girişimup’tan tanıtım paketi
  • in4startups’yan yatırıma hazırlık paketi, yarışma jürilerinden ücretsiz mentorluk desteği
  • sponsor firmalar tarafından verilecek diğer ödüller

Yarışma Sponsorları

Yarışma sponsorları belirlenmeye devam etmektedir. Şu ana kadar netleşen sponsorlar: Akbank,  Başakşehir Belediyesi, Bursa Teknopark

Ödül Töreni

Yarışmanın ödül töreni Aralık ayında düzenlenecek Startup yatırım Zirvesi’nde gerçekleştirilecek. Yarışmada dereceye giren girişimler yatırım dünyasının önde gelen yatırımcılarına yönelik sunum yapacaklar ve bire bir görüşmelerde yaparak yatırımcılarla bir araya gelecekler.

Yarışma başvurusu ve detaylar için yarışma web sitesi: https://gelecekvadedenler.com/

İlginizi Çekebilir