Anasayfa » in4startups ve Başakşehir Living Lab’dan Akıllı Şehircilik Hızlandırma Programı

in4startups ve Başakşehir Living Lab’dan Akıllı Şehircilik Hızlandırma Programı

Yazar GirişimUP

Başakşehir Belediyesi ihtiyaç duyduğu hizmetleri artık girişimlerden almaya başlıyor. Bu yıl içerisinde Başakşehir Living Lab kuluçka merkezinde düzenlenen hızlandırma programlarında başarılı olan girişimciler Başakşehir Belediyesine hizmet satmak için görüşmelere başladı. Başakşehir Belediyesi şimdi ise doğrudan Başakşehir’e akıllı şehircilik açısından değer katacak girişimcilere ulaşmak istiyor. Bu amaçla Başakşehir Living Lab hızlandırma programlarındaki iş ortağı in4startups tarafından organize edilecek Akıllı Şehircilik temalı hızlandırma programını başlatacağını duyurdu.

Programın en önemli özelliği ise programın tamamen Başakşehir Belediyesinin birlikte çalışmak istediği girişimleri bulmak için tasarlanmış olması.  Bu nedenle Başakşehir Belediyesinin mali hizmetler, fen işleri, kültür ve sosyal işler, imar ve şehircilik, sağlık işleri, ruhsat ve denetim  gibi birçok biriminden müdürler program boyunca mentorluklar verecek. Ayrıca bir belediyeye hizmet satışının tüm prosedürleri hakkında eğitimler düzenlenecek.

Başakşehir belediyesi hızlandırma programlarında başarılı olan girişimcilere birçok ek maddi destek de verecek. Belediyenin hizmet alım alanlarına giren ve başarılı olan girişimcilerden hizmet alarak ilk müşteri olma desteği verecek. Böylece belediye girişimlerin bir yandan satış yaparak gelir elde etmesine destek olurken diğer yandan da referans müşteri olma katkısı sunmuş olacak.

Belediye yine kendi ihtiyaç duyduğu hizmet kategorilerinde yer alabilecek başarılı startuplarla daha uzun süreli çalışmak istiyor ve onlara yatırım yapmak da istiyor. Bugüne kadar Başakşehir Belediyesinin yatırım yaptığı 3 startup da bulunuyor. Yeni yol haritasında hızlandırma programlarında başarılı olacak girişimlere yatırımcı olma konusu da yine yer alıyor.

Programa Başvuru Şartları:

Başakşehir Living Lab Akıllı Şehircilik Hızlandırma Programına başvurular 2 Ağustos Çarşamba  günü sona erecek. Programa Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabilmesi için programda yer alan etkinlikler, eğitimler, danışmanlıklar ve mentorluklar online olarak gerçekleştirilecek.

Programa başvuru yapacak girişimlerin şirketleşmiş ve ürün seviyesinde olması bekleniyor. Böylelikle hızlandırma programının sonunda beğenilen girişimlerden hızlıca hizmet satın alınabilecek. Hizmet alımı sonrası ise Başakşehir Belediyesiyle iyi bir çalışma uyumu yakalayan girişimlere ise yatırım yapılarak daha uzun soluklu bir işbirliği gerçekleştirilecek.

Detaylı Bilgi ve Başvuru İçin: https://forms.gle/H28r4fnxerrqWaPKA

İlginizi Çekebilir